Tesla Cybertruck Fiyatı Ne Kadar?

Tesla Cybertruck içi ve dışıyla gören herkesi şaşırtan tasarımı ile son yılların en çok konuşulan araçlarından biri olmayı başardı. Elon Musk’ın liderliğinde elektrikli ve otonom araç üretimi gerçekleştiren Tesla tarafından üretilen bu model, sadece bilim kurgu filmlerde görülebilecek bir tasarımla öne çıktı. Uzay aracını andıran yapısıyla daha şimdiden büyük bir beklenti yaratan Cyberturck, Tesla Inc. tarafından geliştirilen elektrikli bir hafif ticari araç olarak tanımlanmaktadır. Özelliklerine göre üç farklı tipte üretilen Tesla Cybertruck, full şarj ile ciddi bir mesafeyi kat edebilmektedir.

Teknik özellikleri, tasarımı ve yenilikçi yaklaşımıyla son derece dikkat çeken Tesla Cybertruck, otomobil dünyasında da devrim niteliğinde birçok yenilik sunmuştur. 2019 yılında tanıtımı gerçekleştirilen Tesla Cybertruck’ın çıkış tarihi ise merak edilen konular arasında yer alıyor. Tesla’nın uzun süredir üzerinde çalıştığı ve önem verdiği projelerden biri olarak gösterilen Tesla Cybertruck’ın fiyatı ise merak edilen diğer bir konu olarak gündemde uzun süre yerini korumuştur. Tesla Cybertruck fiyat seçenekleri ve versiyonları da merak ediliyor. İddialara göre küçültülmüş bir mini versiyonunun da satışa çıkabileceği aktarılıyor.

Tesla Cybertruck Özellikleri Nelerdir?

Tesla Cybertruck özellikleri piyasada daha önce görülmemiş birçok benzersiz özellik sunuyor. Aracın batarya boyutu hakkında henüz net bir bilgi verilmese de 250 kW’lık bir şarj kablosu ile aracın kendini şarj edebilmesi için iki tane çıkış bulunacağı düşünülüyor. Tek motorunun 250+ mil menzile sahip olduğu ve çift motorunun 300+ mil menzile sahip olduğu ve üst düzey üç motorlu versiyonunda ise 500 mil menzilden daha fazla olacağı ifade ediliyor. Üç farklı versiyonla gelmesi beklenen araç, 400 – 800 km arası gidebilme performansına sahip olacak. 0’dan 100’e ulaşması ise 2.9 – 6.5 saniye arasında değişmesi beklenmektedir.

Tesla Cybertruck’ın ayrıca %15 oranında küçültülmüş bir mini versiyonunun da gelmesi yine iddia edilen önemli konular arasında yer alıyor. Aracın tanıtımı sırasında yapılan dayanıklılık testleri ise uzun süre gündemde kalmıştı. Balyozla yapılan testlerde aracın sert darbelere karşı hiçbir hasar görmemesi en dikkat çeken özelliği oldu. Ancak aracın camına atılan sert cisim bu dayanıklılık testinde sınıfta kalmıştı. Bazıları bu durumun pazarlama stratejisi olduğunu da ileri sürmüşlerdi.

Tesla Cybertruck Tasarım Detayları Nelerdir?

Tesla Cybertruck Tasarım Detayları Nelerdir

Tesla Cybertruck tasarımı bugüne kadar üretilen nerdeyse hiçbir araca benzemiyor. Uzay araçlarını andıran yapısı ise dikkat çekiyor. Franz von Holzhausen, Sahm Jafari, Ian Kettle, WooTak Kim, Julien Blodeau gibi önemli isiler tarafından tasarlanan araç, çok köşeli gövde tipine sahip. Arkadan çekişli olarak tasarlanan araç, görünümüyle dikkat çekmektedir. Aracın tek parçalı uzun tasarımından ayrı yapıya geçtiği görülmektedir. Farlar ise kaputun ucundan ziyade daha aşağıya çekilmiş durumda. Sürücü tarafında ise A sütunu üzerinde büyük bir ön silecek yer alıyor. Prototipinden farklı olarak araçta yan ayların da yer alması dikkat çekti. Dikiz aynasının ise kamera olacağı düşünülüyor.

Aracın ön konsolu ise oldukça büyük görünüyor. Cam ile sürücü arasında ciddi bir mesafe olduğu görülmektedir. Tasarım detaylarıyla büyük bir ilgi gören Tesla Cybertruck, piyasadaki hiçbir araçla benzerlik göstermiyor. Tasarımı son derece ilgi çekici olan aracın satışa çıkacak versiyonlarının tasarımlarında farklı detayların olup olmayacağı ise merak ediliyor.

Üstün dayanıklılık ve yolcu koruması için üretilen dış kaplama ile adeta bir tank dayanıklılığı sunuyor. Ultra sert 30x soğuk haddelenmiş paslanmaz çelik yapısal kaplamadan zorh camına kadar üstün tasarım detayları dikkat çekmektedir.

Tesla Cybertruck Ne Zaman Çıkacak?

Tesla Cybertruck çıkış tarihi konusunda tartışmalar devam ediyor. Şu ana kadar 1 milyon adetten fazla ön sipariş almayı başaran Tesla Cybertruck’ın çıkış tarihinin 2023 yılına ertelendiği aktarılmıştı. Geçtiğimiz dönemde aracın çıkış tarihine yönelik bilgileri sessiz sedasız resmi satış sayfası üzerinden kaldıran Tesla, 2023 yılının ilk çeyreğinde aracı piyasa sürebileceği konusunda iddiaların güçlenmesine neden olmuştu. Konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama olmasa da şirketin herhangi bir açıklamada bulunmamasının da bu iddiaları destekler nitelikte olduğu görülmektedir.

Aracın piyasaya çıkış tarihinin ertelenmesinde özellikle küresel düzeyde başlayan Covid – 19 salgının da etkisi bulunuyor. Çip krizinin baş göstermesinin ardından Tesla’nın da bu krizden en çok etkilenen şirketlerden biri olduğu ifade ediliyor. Ayrıca tedarik zincirinin bozulması ve üretimlerin ciddi şekilde aksaması yine Tesla’nın da üretim süreçlerine olumsuz yönde etki etti. Tesla Cybertruck fiyat ve çıkış tarihi hakkında yakın dönemde bilgilerin netleşmesi beklenmektedir.

Tesla Cybertruck Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Tesla Cybertruck fiyatı konusunda çeşitli tartışmalar devam ediyor. Tek motorlu versiyonu için Tesla Cybertruck modelinin satış fiyatının 40.000 dolardan başlayacağı düşünülüyor. Son derece güçlü üç motorlu versiyonunun ise 70.000 dolar üzerinde bir satış fiyatına sahip olması beklenmektedir. Ancak mevcut ekonomik koşullarda, küresel düzeyde devam eden enflasyon ve ABD’de pandemi sonrasında ortaya çıkan diğer ekonomik unsurların Tesla Cybertruck fiyatının da yükselebileceği konusunu gündeme getirmiştir. Fiyatına yönelik henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Ancak ortalama olarak 50 – 100 bin dolar arasında bir satış fiyatı ile alıcılarıyla buluşması beklenmektedir. 2023 yılının ilk çeyreğinde satışa çıkması beklenen Tesla Cybertruck, Türkiye’de ise çok daha yüksek bir oranda satışa sunulacaktır. Aracın Türkiye’de satışa çıkacağı tarih ve fiyatı henüz netlik kazanmadı.

Tesla Cybertruck Türkiye Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Tesla Cybertruck Türkiye Fiyatı Ne Kadar Olacak

Tesla Cybertruck Türkiye fiyatı konusunda net bir rakam bulunmuyor. Kur farkı nedeniyle aracın Türkiye’de yüksek bir fiyatla alıcı bulacağı düşünülmektedir. Ayrıca yüksek vergi oranları nedeniyle satın fiyatının üzerine birçok farklı ücretin de eklenmesi beklenmektedir. Tasarımı ve teknik özelikleriyle birçok yönden benzersiz bir araç olan Tesla Cybertruck’ın tahmin edilen satış fiyatının 40 – 50 bin dolar seviyelerinden başlaması ise son derece makul görülüyor. Türkiye’de aracın satış fiyatının ise 1 milyon liranın üzerinde olması bekleniyor.

Son yıllarda elektrikli araçlara yönelik ilginin artmasıyla Tesla’nın yeni hafif ticari ve kamyonet modelinin benzersiz özellikleri büyük bir ilgi görmektedir. ABD, Avrupa ve Türkiye’de de son yıllarda bu tür elektrikli araçlara ilginin artması yenilikçi modellerin ortaya çıkmasını desteklemektedir. Tesla Cybertruck modelinin fiyatı ve piyasa çıkış tarihi konusunda henüz net bilgilerin olmaması ise merak seviyesini iyice artırmıştır.

Tesla Cybertruck Nasıl Alınır?

Tesla Cybertruck inceleme yazıları ve videoları sonrasında popülerliği bir hayli artmıştır. Bu aracı satın almak için ön sipariş verilmesi gerekmektedir. Kısa süre içinde 1 milyondan fazla sipariş alan Tesla Cybertruck, ön sipariş sonrasında piyasa çıkmasının ardından yollarda yerini alacak. Tasarımı ve teknik özellikleriyle göz dolduran ve çoğu benzer benzinli ve dizel araç modellerinin çok ötesinde olan aracın uygun fiyatlara da sahip olması beklenmektedir.

Bir spor arabadan daha fazla performanslı ve kamyonetten daha iyi kullanım özellikleri sunmayı hedefleyen Tesla Cybertruck, yakın gelecekte trafikteki yerini alacak. Tesla Cybertruck fiyat seçenekleri ve piyasaya çıkış tarihi konusunda ise henüz net bilgiler bulunmuyor. Tesla resmi sayış sayfasından anında sipariş verilebilmektedir. Güncel yat kiralama fiyatları ile aileniz için rahat bir tatil fırsatını yakalayın.

Oy post

Yorum yapın