Babybel Peynir Bim Fiyatı 2023

Babybel Peynir Bim Fiyatı

Babybel Peynir bim fiyatı, Bim’de yeni zamlı fiyatı ile bulunmaktadır. 200 gramlık fiyatı 2022 yılında 7 lira 95 kuruş olan peynirin 2023 fiyatları yakındır. Bu zincir marketin her şubesinde olmasa da belirli şubelerinde bu peynirle karşılaşmak mümkündür. Kaşar peyniri ve diğer peynir türlerine göre daha uygun fiyatta olan peynirler arasında bulunur. Marka sebebiyle de sık sık tercih edilmektedir.

Tüketiciler tarafından merak edilen ve tadı beğenilen bu peynir türü uygun fiyatlar ile satışa sunulan nadir peynirler arasında yer alır. Satışı yapılan bu peynir porsiyon halinde satışa sunulmaktadır. Tüketiciler almak istedikleri takdirde farklı porsiyonlar ile satın alabilir. Genellikle bir paket ortalama 120 gramdan belli satışa sunulur. Bir paket içerisinde 6 farklı top (6 porsiyon) peynir bulunmaktadır. Babybel Peynir rahatlıkla satın alınabilir ve tüketilebilir.

Babybel Peynir Nedir?

Babybel peynir markası dünyaca ünlü bir markadır. Fransa da üretilmeye başlanan bu peynir dünya çapında ün kazanmıştır. Tadı besleyiciliği ve içerisinde yer alan bileşenler sebebiyle sık sık dünya çapında tüketilmeye devam ediyor. Farklı atıştırmalık lezzetler arayan kişiler tarafından bu peynir turist sık sık tercih edilmektedir. 1977 yılından bu yana Türkiye başta olmak üzere Fransa ve farklı ülkelerde de kullanıma sunulan ve tüketilmeye halen devam eden peynir grubu arasında bulunur.

Babybel Peynir Tadı Nasıl?

Babybel peynirin tadı diğer peynirlere göre farklıdır. Bu marka tarafından özel olarak üretilen bu peynirler hafif bir tada sahiptir. Kremamsı dokusuyla de dikkat çekmesi sebebiyle özellikle çocuk yaştaki tüketiciler için sık sık tercih edilir. Ebeveynler ve yetişkinler tarafından da sık sık tüketilen peynir grupları arasında bulunur.

Sadece peynir olarak tüketilmesi değil, aynı zamanda aperatif olarak tüketilmesi de mümkündür. Bu sebeple de özellikle alkol yanında meze olarak sunulan peynirler arasında bulunur. Fransa’da tercih edilen ve aktif olarak kullanılmaya ve üretilmeye devam eden bu peynir türü Bim şubelerinde satışa sunulmuştur.

Babybel Peynir Bim Fiyatı
Babybel Peynir Bim Fiyatı

Babybel Peynir Çantada Taşınır Mı?

Babybel peyniri taşımak için çanta kullanılabilir. Del markası tarafından üretilen bu peynir çantada rahatlıkla taşınabilen peynir grupları arasında bulunur. İsterseniz çantanızda isterseniz cebinizde yanınızda her daim bulunabileceğiniz bir peynir türüdür. Dökülme yapmaması, sulu olmaması ve aynı zamanda çabuk tüketilmesi sebebi ile peynirden çok bir atıştırmalık görevi görür. Babybel Peynir satın alındıktan sonra çantada atıştırmalık olarak taşınabilmektedir.

Babybel Peynir Nerede Üretilir?

Babybel peynirin üretim yeri Fransa’dır. 1977 yılından beri Bel markası tarafından üretilen Baby peynirleri sık tercih edilmektedir. Fransa’nın Evron adlı kasabasında üretim merkezi hala aktif olarak çalışmaktadır. Yurtdışında üretilen ve birçok farklı Türk marketinde de satışa sunulan bu markadan almak isteyenler uygun fiyatlar ile peynir satın alabilir. Bu peynir türleri hem aileler tarafından hem de çocuklar tarafından beğenilmektedir. Peynirin içerisinde yer alan doğal bileşenler ve katkı maddesi içermemesi gibi unsurlardan dolayı da peynir farklı avantajlar sunmaktadır. Sağlıklı ürünler arasında bulunması sebebiyle de satış oranları her zaman yüksek olur.

Babybel Peynir Özellikleri Nelerdir?

Babybel peynir özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • %100 sütten oluşan bir peynirdir.
 • Bu peynirin içerisinde koruyucu madde yer almaz.
 • Peynirin içerisinde yapay tatlandırıcılar ve renklendirici malzemeler bulunmamaktadır.
 • Atıştırmalık olarak tüketilmesi mümkündür.
 • Kahvaltılarda tercih edilebilir.
 • Kremamsı bir dokusu bulunur ve tadı yumuşaktır.
 • Bir paket içerisinde 6 farklı Babybel peynirleri bulunur.
 • Bim’de uygun fiyatlar ile satışa sunulmuştur.
 • Bir paket ortalama 120 gram ağırlığındadır.

Ayrıca araç boya fiyatları için tıklayınız.

Babybel Peynir Bim Fiyatı
Babybel Peynir Bim Fiyatı

Babybel Besin Değerleri Nasıl?

Babybel besin değerlerinin uygunluğu sebebi ile de birçok kişi tarafından tüketilmektedir. Tanıtımı yapılırken bu peynirin besin deposu olduğunun üzerine basılmaktadır. Bu peynir için belirlenen besin değerleri 100 g için olacak şekilde açıklanmıştır. 100 g için besin değerleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Enerji Oranı: 100 gram için 306 kcal’dir.
 • Yağ Oranı: 100 gram içinde 24 gramdır.
 • Doymuş Yağ Oranı: 100 gram içinde 16 gramdır.
 • Karbonhidrat Oranı: Karbonhidrat oranı marka tarafından açıklanmamıştır.
 • Protein Oranı: 100 gram için yüzde 22,5 olarak belirlenmiştir.
 • Tuz Oranı: 100 gramda 1,8 gram bulunur.
 • Kalsiyum Oranı: Kalsiyum miktarı yüksek olup içerisinde 700 birim bulunmaktadır.

Babybel Peynirin İçinde Hangi Vitaminler Var?

Babybel peynir vitaminleri açısından da avantaj yaratır. Bu peynir çeşidinin içerisinde yüksek oranda A vitamini ve G12 vitamini bulunmaktadır. Bu sebeple de özellikle çocuklar için uygun olduğu düşünülür. Uzmanlar tarafından da çocukların tüketimi için önerilen peyniri grupları arasında bulunmaktadır. A vitamini ve B12 vitamininin yanı sıra içerisinde protein ve kalsiyum oranları da yüksek oranda bulunur.

Dolayısıyla hem kemik gelişimini desteklemesi hem de bağışıklık sistemini güçlendirmesi gibi sebeplerden dolayı peynirini gün içinde belirli oranlarda tüketilmesi tavsiye edilir. Babybel Peynir içerisinde yer alan vitamin ve mineral dengesi yoğun olduğu için çocuklar, gençler ve yetişkinler için tüketilmesinde herhangi bir sorun bulunmaz.

Akakçe babybel peynir bim fiyatı için tıklayınız.

Oy post

Yorum yapın