Amazon Prime Üyelik Ücreti 2023

Amazon Prime üyelik ücreti Türkiye’de sadece 8.90 TL fiyatındadır. Bu düşük ücret ile Amazon Prime dünyasına giriş yapmış olursunuz. Amazon Prime Üyeliği ücreti diğer online içerik platformlarına oranla çok daha uygundur. Amazon prime üyeliği ile sadece dizi ve film gibi video içeriklerine değil oyunlara da sahip olabilirsiniz. Buna ek olarak Amazon Prime alışveriş dünyasından yapacağınız alışverişlerde kargolarınız hızlı ve ücretsiz bir şekilde kapınıza gelir. Amazon Prime üyelik ücreti Türkiye’de diğer ülkelere göre çok daha ucuzdur.

Amazon Prime Ücretsiz Deneme Üyeliği Nedir?

Amazon Prime ücretsiz deneme üyeliği, Amazon Prime üyesi olduğunuz ilk 30 gün faydalanabileceğiniz bir hizmettir. Amazon Prime platformuna ilk kez üye olacak kişiler 30 günlük deneme üyeliği ile ücretsiz bir biçimde Amazon Prime’ın avantajlı dünyasından faydalanmış olur. Amazon Prime ilk kez üye olan kullanıcılarına 30 günlük ücretsiz deneme süresi hizmetini sunar. Bu deneme üyeliği sayesinde kullanıcılar 30 gün ücret ödemeden Amazon Prime üyeliğini dener ve deneme sonucunda memnun kalırsa üyeliğini iptal etmeden aylık 8.90 TL ücret ödeyerek Amazon Prime ayrıcalıklarından faydalanır.

Amazon Prime Avantajları Nelerdir?

Amazon Prime Avantajları Nelerdir

Amazon Prime avantajları birden fazladır. Amazon prime sayesinde dizi film gibi içeriklerde, bilgisayar/konsol oyunlarında ve alışveriş dünyasında avantaj sağlarsınız. Amazon Prime’ın video dünyasında birbirinden farklı dizi, film, çizgi film ve belgesel gibi içerikleri seyretme olanağına sahip olmuş olursunuz. Amazon Prime Gaming ile bilgisayarınızda ya da konsolunuzda birbirinden farklı kaliteli oyunları oynama olanağı elde edersiniz. Amazon Prime ile Amazon markasının geniş alışveriş dünyasında kargo ücreti ödemeden ve hızlı kargo avantajı ile alışveriş işlemlerinizi gerçekleştirme olanağınız olur. Amazon Prime üyeliği genel olarak avantajlı bir üyeliktir.

Amazon Prime Üyeliğinin Alışverişte Avantajları Nelerdir?

Amazon alışveriş konusunda en iyi online alışveriş sitelerinin baş sıralarında yer almaktadır. Amazon alışveriş dünyasında küçük ya da büyük binlerce marka ya da satıcının sunduğu ürünlere erişim imkânı bulursunuz. Amazon sitesinde Samsung, Apple gibi dünyaca ünlü markalarının orijinal ürünlerini satın alabilirsiniz. Amazon Prime üyeliği normal üyelere oranla daha avantajlıdır. Amazon Prime üyeliği sayesinde kargo ücreti ödemeden alışveriş yapabilirsiniz. Buna ek olarak ücretsiz kargolarınız hızlı kargo adı altında normal kargoya oranla daha hızlı bir şekilde kapınıza teslim edilmiş olur.

Bu ücretsiz ve hızlı kargo avantajlarından sadece Amazon Prime üyeleri değil aynı zamanda normal Amazon üyeleri de 1 kereliğe mahsus olmak üzere faydalanabilirler. Amazon Prime üyeleri her gün yeni fırsatlar adı altında yapılan çeşitli indirimden faydalanabilirler. Bu indirimler günlük olarak farklı ürün ya da markaların ürün çeşitleri üzerinde uygulanabilir. Amazon Prime üyeleri satın aldıkları bazı ürünleri 30 güne kadar iade edebilme hakkına sahiptir. Bu iade süresi ürünler arasında farklılık gösterebilir bir ürünün iade süresi 14 gün iken diğer ürünün iade süresi 30 gün olabilir. Çoğunlukla kişisel bakım ürünlerinde hijyen ilkesinden dolayı olarak iade seçeneği bulunmaz. Amazon Prime üyeleri çeşitli ürünleri kredi kartları ile satın alırken taksit ile ürün satın alabilme seçeneğine de sahip olur.

Amazon Prime Gaming Nedir?

Amazon Prime Gaming çok geniş bir oyun platformudur. Amazon Prime Gaming ile birbirinden farklı oyunları bilgisayar ya da konsol üzerinden oynayabilme olanağı sağlarsınız. Amazon Prime Gaming sadece ücretsiz oyun imkânı sunmakla kalmayıp oyun içi alımların bazılarını da ücretsiz hale getirebilir. Amazon Prime üyeliği satın alan kullanıcılar otomatik olarak Amazon Prime Gaming üyeliğine de sahip olmuş olurlar.

Amazon Prime Gaming Avantajları Nelerdir?

Amazon Prime Gaming avantajları birden fazladır. Amazon Prime Gaming üyeleri oyunlar ve gamer kişilerin yayın yaptığı oyun platformlarında birden fazla avantaj elde etmiş olur. Amazon Prime Gaming avantajları şunlardır:

 • Amazon Prime Gaming üyeleri geniş oyun kütüphanesindeki oyunları ücretsiz indirebilir ve oynayabilir.
 • Amazon Prime Gaming üyeleri oyun içi tool ve avatar gibi satın alımların bazılarını ücretsiz bir biçimde gerçekleştirebilir.
 • Amazon Prime Gaming Üyeleri Twich kanal üyeliği mevcut olduğunda ifadeler, rozetle ve sohbet ayrıcalıkları gibi opsiyonlara erişim sağlayabilir.
 • Amazon Prime Gaming Üyeleri Twich uygulamasında sohbet rengini değiştirerek geliştirişmiş sohbet renklerine sahip olabilirler.
 • Amazon Prime Gaming üyeleri Twich kanal üyeliği ile beraber Twich yayınları sohbet sekmesine mesaj gönderdiklerinde kullanıcı adlarının yanına bir taç emojisi konulduğunu görürler.
 • Amazon Prime Gaming üyeleri Twich yayınları açarlarsa klasik 14 günlük yayın depolama süresine değil 60 günlük ekstra uzun yayın depolama süresine sahip olurlar.

Amazon Prime Gaming Kütüphanesinde Hangi Oyunlar Bulunur?

Amazon Prime Gaming kütüphanesi içerisinde birbirinden farklı türe sahip oyunlar bulunur. Bu oyunlar sayesinde kaliteli vakit geçirebilme olanağı sağlamış olursunuz. Amazon Prime Gaming platformunda bazı aylarda farklı sayılarda ücretsiz oyunlar abonelerin hizmetine sunulur. Örnek olarak 2022 yılının Kasım ayında 7 farklı oyun Amazon Prime Gaming kütüphanesine eklendi. Amazon Prime Gaming kütüphanesinde bulunan ve Amazon Prime üyelik ücreti ödeyerek üye olan kullanıcıların oynayabileceği bazı oyunlar şunlardır:

Futbol Manager 2021 (2020)

Futbol Manager oyunu futbol severlerin en çok oynadığı oyunların listesinde ilk sıralarda gelmektedir. Futbol Manager birden fazla türe hitap eden bir oyundur. Futbol Manager oyunu simülasyon, spor ve strateji türlerine hitap eden bir oyundur. Futbol Manager 2020 senesinin kasım ayında ilke kez piyasa sunulmuş olup hala zaman zaman iyileştirme ve yeni eklemeler ile güncelleştirilen bir oyundur. Amazon Prime üyeleri Amazon Prime Gaming ile Futbol Manager oyununa ücretsiz bir şekilde sahip olabilirler.

BETHESDA Fallout 76 (2018)

Fallout 76 adıyla bilinen BETHESDA Fallout 76 oyunu çok sevilen oyunlar arasındadır. Fallout oyun serisinin en çok sevilen oyunlarından biri Fallout 76 oyunudur. Fallout 76 oyunu RPG(Role Play Gaming) yani rol yapma oyunları türündedir. Rol yapma oyun türüne ek olarak nişancı oyunları arasına da girebilen Fallout 7 Amazon Prime Gaming platformunda en çok oynanan oyunlar arasındadır.

Amazon Prime Video Nedir?

Amazon Prime Video Nedir

Amazon Prime Video birden fazla dizi, film, belgesel ve çizgi film gibi yapımları bünyesinde barından bir platformdur. Amazon Prime üyeleri Amazon Prime Video platformunda bulunan yapıları ücret ödemeden ve reklamsız bir biçimde izleme hakkına sahiptir. Amazon Prime Video platformunda birbirinden farklı türdeki içerikler mevcuttur.

Amazon Prime Video İçerikleri Nelerdir?

Amazon prime video içerikleri çok çeşitlidir. Birbirinden farklı ve kaliteli yapımlar Amazon Prime video platformundan üyelerin hizmetine sunulur. Amazon Prime video içerikleri 4K çözünürlük kalitesine kadar izlenebilecek içeriklerdir. Videoların çözünürlük kaliteleri videonun orijinal çözünürlüğüne ve videonun oynatıldığı cihazın özelliklerine ya da bağlantı hızına göre değişiklik gösterebilir. Amazon Prime video içeriklerinin bazıları şu şekildedir:

 • The Office (2005)
 • Fleabag (2019)
 • The Boys(2019)
 • Mr Robot (2015)
 • Good Night Mommy (2022)
 • The Shining (1980)

Amazon prime üyelik ücreti ödeyen ya da 1 aylık deneme süresinden faydalanan kullanıcılar Amazon Prime video içeriklerini ücretsiz ve reklamsız bir şekilde izleyebilirler. Yurtdışına çıkmak isteyenler yurtdışı harç fiyatlarını artık çok kolay bir şekilde öğrenebilecekler.

Oy post

Yorum yapın