Dimple Viski Fiyatı 2023

Dimple Viski Fiyatı

Dimple viski fiyatı 2023 satış yapılan yere göre de değişiklik göstermektedir. 2023 yılı içerisinde viski fiyatlarına gelen yeni zamlar sebebiyle fiyatlar yükselmiştir. Sadece viski fiyatları değil aynı zamanda birçok farklı alkolün fiyatı da artmıştır. Dolayısı ile tüketicilere farklı esneklikler ve ödeme seçenekleri sunan marketlerin sayısı artarken fiyat çeşitliliği de artmıştır.

Bu durumda riski almak isteyen kişiler farklı marketlerden ve alkol satış noktalarından viski fiyatlarını inceleyerek en uygun olanı almaya başlamıştır. Viski fiyatları, kampanyalar, indirimler ve aynı zamanda tüketici dostu fiyatlandırmalar gibi stratejiler doğrultusunda farklı ücretlendirmeler de tabi olabilir. Satış yapan marketler arasında da fiyat farklılıklarının olması bu stratejiler sebebiyledir. Dimple viski fiyatları 2023 yılında yılına ve litresine göre değişir.

Ayrıca büyük tüp ne kadar öğrenmek için tıklayınız.

Dimple Viski Fiyatları Ne Kadar?

Klasik Dimple viski fiyatları 2023 yılında şu şekildedir:

  • 35’lik Dimple Viski ücreti 299 Türk lirası
  • 70’lik Dimple Viski ücreti 579 Türk lirası
  • 100 cl Dimple Viski ücreti 859 Türk lirası

Olacak şekilde belirlenmiştir. Viskinin ölçüsüne bağlı olarak fiyatlarının değişiklik göstermesi son derece normaldir. Çoğu kişi en küçük boy satın alarak daha ekonomik bir tercih yapmayı düşünmektedir. Ancak toptan satın alımlarda ve diğer unsurlarda eklendiğinde kişilerin ya da satın alacak olan işletmelerin kendi ihtiyaçlarına göre hareket etmesi tavsiye edilir.

Dimple Viski Fiyatı
Dimple Viski Fiyatı

Dimple Viski Blended Fiyatları Ne Kadar?

Dimple Blended viski fiyatı 2023 yılında 12 yıllık olarak belirlenmiştir. Viski fiyatları belirlenirken sadece ölçüye bakılmaz. Aynı zamanda viskinin kaç yıllık olduğuna göre de fiyatlandırma yapılabilmektedir. Bu bakış açısı ile inceleme yapıldığı takdirde 2023 yılının güncel Blended Scotch Dimple Viski fiyatı 70’lik için 729 Türk lirasıdır. 729 Türk lirası ödeyerek bu viskiden satın alınması mümkündür.

Market zincirler ve tekeller tarafından kredi kartıyla ödeme yapılmasına izin verilmektedir. Market zincirleri, taksitli alışveriş imkanı da sunmaya başlamıştır. Blended viski almak isteyenler hem 12 YO’luk hem de 70’lik viski türü için bu fiyatı ödeyerek viski alma sürecini tamamlayabilir. Dimple viskinin 70’lik fiyatları arasında daha uygun olan viski türleri de bulunur. Örneğin sek ve klasik Dimple viski 70’liğin fiyatı 579 Türk lirasıdır.

Golden Selection Dimple Viski Fiyatları Ne Kadar?

Golden Selection Dimple fiyatları iki gruba ayrılır. Bu viski den almak isteyen kişiler hangi viskiyi boyutunu alacağına karar vermelidir. Evlilik viskiyle 70’lik viski arasında fiyat farkı bulunur. Ellilik riski almak isteyenler daha az ücret öderken yetmişlik risk almak isteyenler daha yüksek fiyatıyla karşılaşmaktadır. Golden Selection Dimple Viski fiyatları 15 yıllıklar için şu şekilde sıralanabilir:

  • Golden Selection Dimple Viski 50’lik ücreti 429 Türk lirası
  • Golden Selection Dimple Viski 70’lik ücreti 579 Türk lirası

Belirtilen bu miktarlar karşılığında markanın farklı viskileri satın alınabilmektedir. Üretilen serilere ve bu serilerin kendi özelliklerine bağlı olarak fiyatların değişmesi mümkündür. Aynı zamanda satın alınacak olan içki satış noktası da yine fiyatların belirlenmesi noktasında önemli bir rol oynar. Dolayısıyla tek ve sabit bir fiyattan bahsetmek zor olabilmektedir. Bu fiyatlar üretici tarafından tavsiye edilen satış fiyatlarıdır.

Dimple Golden Selection Viskinin Tadı Nasıl?

Dimple Golden Selection Viski tat olarak diğer viski gruplarından ayrılır. Marka tarafından üretilen bu farklı viski türünün tadı daha baharatlıdır. İçerisinde hissedilen tarçın kokusuyla beraber baharat tadını almamak mümkün değildir. Daha ağır bir riske almak isteyen ve baharatla karşı herhangi bir hassasiyeti bulunmayan kişiler tarafından bu viski tercih edilebilir.

Aynı zamanda alerjen reaksiyon verilmesi sebebiyle de tüketecek olan kişilerin alerjisi ya da hassasiyeti olmadığından emin olunması gerekir. Bul viskiye için yapılan özel tadım günleri bulunmaktadır. Tadım günlerinin ardından tüketicilerden gelen çoğu yorum tadın daha yoğun olduğu ve damakta ağır bir tat bıraktığı şeklinde olmuştur.

Dimple Viski Fiyatı
Dimple Viski Fiyatı

Dimple Klasik Viskinin Tadı Nasıl?

Dimple Klasik viski tat ve aroma olarak incelendiğinde daha hafif tatlar ile karşılaşılır. Ancak markanın tüm disklerinde ağır ve yoğun tatlar ile karşılaşılması mümkündür. Bazı kişilere göre daha hafif olarak lanse edilse de aslında bu markanın ürettiği ve eskilerin tadı ağır olmaktadır. Dolayısı ile viskiye aynı zamanda ağır tatlara alışık olmayan kişiler tarafından tüketilmesi zor olacaktır. Viskiyi içerken meyve aromalarını hissetmek mümkün.

Dimple Viskilerinin İçimi Kolay Mı?

Dimple viski içimi zor olan bir viski türüdür. Marka tarafından üretilen farklı alt başlıklar bulunur ve her birinin farklı aromaları vardır. Bu aromalar arasında herkes kendi damak zevkine uygun olan rahatlıkla tercih edebilir. Örneğin Gold Selection serisi daha yoğun, baharatlı ve tarçınlı bir tada sahiptir.

Klasik viskileri ise görece daha hafiftir. Ancak etkisi kısa sürede hissedilir. Yoğun tatları sevmeyen kişiler tarafından Dimple viski tüketilmesi zor olacaktır. Meyve aromasını almak isteyenler Golden Selection viskiyi tadabilir ancak baharat her daim bir eşlikçi olacak şekilde içerisine eklenmiştir.

Migros dimple viski fiyatı için tıklayınız.

Oy post

Yorum yapın