Yerli Otomobil Togg Fiyat Listesi

Togg fiyat listesi? Togg Türkiye’nin ürettiği ilk araba olarak satışa çıkmaya hazırlanıyor.  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Togg yerli otomobili tanıtıldı. Türkiye’nin ilk küresel araba markası olacak olan Togg, teknik ve donanım özellikleriyle de ilklere imza atacak. Togg otomobilinin 2023 yılında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Togg otomobilinin önemli özelliği başlangıçtan itibaren elektrik ile çalışacak olan ilk SUV model araba olmasıdır. Akıllı ve sıfır emisyon olarak üretilecek olan Togg otomobilin verimlilik ve maliyet açısından rakiplerinin önünde olması bekleniyor. Togg otomobili, Sıfır emisyon özelliği sayesinde çevre dostu SUV model araba kategorisindedir. Yerli otomobil togg fiyat listesi henüz resmi olarak duyurulmamış durumdadır.

Togg Otomobili Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Togg yerli otomobil fiyatı henüz tam net bir biçimde belirlenmiş ya da açıklanmış değil fakat Togg otomobilleri kategorisi içerisinde bulunacak olan araba fiyatlarının 900 bin TL civarında olması bekleniyor.

Yerli Togg Otomobili Nedir?

Yerli Togg Otomobili Nedir

Yerli Togg otomobili, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ürettiği ilk araç ve dünya genelinde başlangıçtan itibaren elektrik ile çalışabilecek ilk SUV modeli olacak olması planlanan araçtır. Togg markasının CEO’su Gürcan Karakaş, üretim kapasitesinin yılda 100 bin araç olacağını belirtti. 2023 yılında çıkacak olan ilk Togg modeli olan Togg C-SUV modelinden çıkış yılında yaklaşık olarak 17 ila 18 bin adet üretilmesi planlanıyor. Önümüzdeki yıllarda en az 1 milyon elektrikli otomobil inşa etmek amacıyla üretimin kademeli olarak arttırılması planlanıyor. Ayrıca, C-SUV togg modeline ek olarak en az iki tane daha TOGG modelinin geliştirilmesi planlanıyor.

Togg Otomobili Neden Yenilikçi?

Togg otomobili yeniliklere imza atan bir otomobil olduğundan dolayı yenilikçi olarak lanse edilmiştir. Togg otomobilinin dünyada bir ilk olarak aracın başlangıcından itibaren elektik ile çalışabilme özelliğine sahip olması planlanıyor. 2023 yılında yollara çıkacak olan aracın evde, ofiste veya yolda şarj edilebilmesi planlanıyor. TOGG, tek bir şarjla 300 ila 500 km yol kat edebilen yüksek enerjili bir Lityum iyon pil teknolojisine sahiptir. Otomobil üretim aşamasında 2 farklı akü ile satışa sunulacak. Kullanıcılar 300 km ya da 500 km menzil sağlayabilecek olan iki modelden istediklerini seçebilecekler.

Togg C-Suv Model Nedir?

Togg otomobili C-Suv araç olarak ilk modelinin piyasaya sürülmesi planlanıyor. Suv model araçlar en çok tercih edilen araç modelleridir. Suv araç modeli geniş kapasiteye sahip bir araç modelidir. Bu tür araçların hem günlük kullanımlar için hem de arazi için kullanılabilen bir araç olması onu çok tercih edilen araçlar kategorisine sokmuş durumdadır. Suv araçlar yerden yüksek araçlardır. Bu yerden yükseklik özelliği sayesinde Suv araçlar çok fazla olmadığı müddetçe engebeli yol ve arazilerde başarılı bir performans sergileyebilirler.

Togg SUV Araç Nedir?

SUV, geleneksel olarak araziye çıkarılabilen ve daha hafif bir kamyon hissi veren dört tekerlekten çekişli geniş bir araç yelpazesini kapsayan ergonomik bir araba modelidir. SUV araç modeli terimi, Range Rover, Chevrolet Suburban ve Jeep benzeri SUV’ler gibi daha büyük araçlara uygun olması haricinde dört tekerlekten çekişe sahip olmayan ve minimum kalkış kabiliyetine sahip daha küçük araçlar için de kullanılabilir. Togg C- Suv bu bahsedilen iki modelin ortası gibidir. Modern SUV modellerinin çoğunda ailece kullanıma uygun olması için dört ila beş kapı bulunurken, tarihi arazi araçlarında yalnızca iki kapı vardır. Togg C-Suv modeli de aile kullanımına uygun olması için 4 kapılı bir şekilde üretilmiştir. Aracın bazı özellikleri bilinse de yerli otomobil togg fiyat listesi henüz tam olarak yayınlanmamış durumdadır.

Togg C-Suv Model Araç Satın Almanın Avantajları Neler Olabilir?

Togg C-Suv model araç satın almak öncelikle yerli ve milli araç satın alımı yaparak Türkiye’deki bu tür gelişimleri desteklemek anlamına gelebilir. Togg C-Suv modelin birden fazla fayda sağlayabilecek özelliği vardır. Genel olarak Suv model araçlar farklı fonksiyonlara sahip modellerdir. SUV modellerin kamyonetin depolanmasını ve taşınma özelliğinin bir kısmını normal araç konforu ile birleştirebildiği bilinir. Suv modellerdeki geniş alanlar sayesinde kişiler yanlarına çeşitli eşyalarını alabilir ya da küçük model arabalardan daha fazla kişi aracın içerisinde konfor ile yolculuk yapabilir. Togg  C-Suv elektrikli bir model olduğundan maddi ve manevi bazı faydalar elde edilmesine neden olabilir.

Togg C-Suv Elektrikli Araba Nedir?

Togg C-Suv Elektrikli Araba Nedir

Togg C-Suv elektrikli araba diğer elektrikle çalışan araç modelleri gibi birden fazla konuda fayda sağlamaya neden olabilir. Bir elektrikli arabanın pili, cep telefonunuzdaki lityum-iyon pille aynı şekilde şarj olur, sadece çok daha büyük bir ölçekte. Bir priz veya şarj istasyonu aracılığıyla şebekeye bağlarsınız ve şarj olana kadar enerji çeker. Bir elektrikli araba pilinin ne kadar enerji tüketebileceği kilovat saat (kWh) cinsinden ölçülen kapasitesine bağlı olacaktır. Tek bir seferde elektrikli arabanın sarj alma kapasitesi ne kadar yüksek olursa, yol kapasitesi de o kadar yüksek olur ve o elektrikli arabayı tek bir şarjla o şarj enerjisi kadar uzağa götürebilirsiniz.

Togg Elektrikli Araba Almanın Avantajları Nelerdir?

Togg elektrikli araba almak size birden fazla konuda avantaj sağlayabilir. Elektrikli araba alarak hem maddi hem manevi kazançlar sağlama olanağı yakalamış olursunuz. Elektrikli arabalar tamamen elektrikle şarj olur, yani bir daha benzin ya da gaz almanıza gerek kalmaz. Elektrik, benzinden büyük ölçüde daha ucuzdur.Elektrikli aracın şarj edilmesi kolaydır ve en iyi yanı, artık yola çıkmadan önce arabanızı şarj etmek için benzin istasyonuna koşmanıza gerek kalmayacak olmasıdır. Elektrikli bir arabayı şarj etmek için normal bir ev prizi bile kullanabilirsiniz.  Togg C-Suv gibi elektrikli araçlarda emisyon yoktur. Bu sayede doğaya zarar vermemiş olursunuz. Elektrikli bir aracın en büyük avantajı çevre dostu kimliğidir. Elektrikli otomobiller, elektrikle çalışan motorlar sayesinde çalıştıkları için tam anlamıyla çevre dostudur. Bir çarpışma durumunda yolda çok daha dengeli olmalarını sağlayan daha düşük ağırlık merkezleri göz önüne alındığında, elektrikli bir otomobilin kullanımı diğer araçlardan daha güvenlidir.

Togg Açılımı Nedir?

Togg açılımı Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu şeklindedir. Togg firması Türkiye Cumhuriyeti Devletinin piyasaya sunduğu ilk arabayı üretme amacı ile kuruldu.

Togg Ön Satış Var Mı?

Togg otomobilleri ön satış tarihi olarak sosyal medya üzerinden 2023 yılının şubat ayında ön sipariş alınacağı duyurulmuştur. Togg otomobili için ön siparişte bulunmak isteyen müşteriler  2023 yılının şubat ayında ön sipariş verebilecekler. Togg otomobillerinin piyasaya çıkış tarihi ise 2023 Mart olarak planlanmış durumdadır.

Togg Otomobili Ne Zaman Çıkacak?

Togg otomobili çıkış tarihi 2023 olarak planlanmış durumdadır. 2023 yılında çıkacak olan ilk Togg modeli olan Togg C-SUV modelinden çıkış yılında yaklaşık olarak 17 ila 18 bin adet üretilmesi planlanıyor. Önümüzdeki yıllarda en az 1 milyon elektrikli otomobil inşa etmek amacıyla üretimin kademeli olarak arttırılması planlanıyor.  Yerli otomobil togg fiyat lisesinin de aracın piyasaya çıkış tarihinden birkaç ay önce yayınlanması planlanıyor. Hyundai fiyat listesi bütçenize en uygun şekilde güncellenmiştir.

Oy post

Yorum yapın