18 Yaş Altı Çocuğu Olanlara Kredi Nedir? Kimler Alabilir?

Günümüzdeki şartlara bakınca pek çok aile yardım almak zorunda kalıyor, bizde sizlere bu yazımızda 18 yaş altı çocuğu olanlara kredi veren vakıfları ve bankaları anlatacağız, kredi almak için gereken şartlar neler bunlara değineceğiz.

Pandemi ile beraber girdiğimiz bu zor durumlarda, devlet ve bazı özel bankalar aracılığı ile elde edeceğimiz krediyi almak oldukça önemli. O yüzden yazımızı sonuna kadar okuyarak 18 yaş altı çocuğu olanlara kredi ile ilgili tüm detayları öğrenin.

18 Yaş Altı Çocuğu Olana Kredi Başvurusu 2022
18 Yaş Altı Çocuğu Olana Kredi Başvurusu 2022

18 Yaş Altı Çocuğu Olana Kredi Şartlar

Bu krediye sahip olmak için vakıflar, devlet bankaları ve özel bankalar bazı şartlar sunuyor, bu şartlar;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • 18 yaş altı çocuğa sahip olmak,
  • Findeks kredi notu yüksek olmak,

bu şartları sağladığınız taktirde bankalar tarafından 50.000₺ ye varan krediye sahip olabiliyorsunuz.

Bu şartları sağlayan, ekonomik durumu iyi olmayan ve pandemiyle beraber daha da berbatlaşmış olan ailelere durumu toparlayabilmesi için verilen 18 yaş altı çocuğu olanlara kredi oldukça önemli bir detaydır. Her zaman yapılmayan bu durumları kaçırmamak için sitemizi takipte kalın.

18 Yaşından Küçük Çocuğu Olanlara Kredi Başvurusu

İhtiyaç sahiplerine verilmesi hedeflenen 18 yaş altı çocuğu olanlara kredi için başvuru hakkında bilgi almak için doğru yerdesiniz. Burada verilecek bilgilerin bankadan bankaya değişebileceğini unutmamalısınız.

Kimliğiniz ve gelir belgeleriniz ile devlet bankası veya özel banka artık hangisinden kredi almak istiyorsanız gidiyorsunuz. Vezne size bir başvuru formu veriyor, bu formu olduğunca özenli bir şekilde dolduruyorsunuz. Başvuruyu tamamladıktan sonra, banka ağırlıklı olarak iki şeye dikkat ediyor;

  • Başvuranın ödeme gücü ve
  • Kredi notu

eğer bu kriterler uygunsa en kısa sürede ilgili bankadan kredinizi çekebilirsiniz.

Devlet destekli çocuk kredisi nedir?

Devlet, 18 yaşından küçük çocuğu olan ailelere maddi durumlarına göre 50.000₺ ye kadar kredi veriyor.

18 Yaş Altı Çocuğu Olanlara Krediyi Kimler Alabilir?

18 Yaş Altı Çocuğu Olanlara Krediyi Kimler Alabilir sorusunu soran kişiler olabilir, bunun cevabı aylık geliri asgari ücret altında olan kişiler alabilir.

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın